Spor Ayakkabı Nasıl Genişletilir?

Spor Ayakkabı Nasıl Genişletilir?

06.09.2022

Alışveriş yaparken bazı ayakkabı modellerini gördüğünüz zaman o ayakkabının size ait olması gerektiğini düşünebilir ve bazı ayakkabı modellerini oldukça fazla severek almış olabilirsiniz. Ya da online alışverişiniz esnasında çok beğendiğiniz ve ayağınızın numarasına uyan bir ayakkabı evinize geldiğinde ayağınıza tam uyum sağlamayabilir. Severek aldığınız ayakkabılarınız bir süre sonra ayaklarınızı sıkmaya başladıysa onları hemen rafa kaldırmadan önce uygulayacağınız küçük işlemler sayesinde ayakkabılarınızın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Ayakkabılar malzemeleri gereği deforme olmuş olabilir ya da bazı dönemlerde ayaklarınızda şişkinlik meydana gelebilir. Böyle durumlarda ayakkabılarınızdan vazgeçmenize gerek kalmadan ev içerisinde kolaylıkla uygulayacağınız küçük uygulamalarla ayakkabılarınızı daha uzun süre boyunca giymeye devam edebilirsiniz.

Bir Çift Çorap Giyin

Ayaklarınızı sıkan ve dar gelen spor ayakkabıları genişletme yollarından birisi ayakkabılarınızı çorapla birlikte kullanmaktır. Ayakkabınızın genişlemesi için üst üste iki çorap da kullanabilirsiniz. Çoraplarınızla birlikte kullandığınız ayakkabılar biraz daha genişler ve daha sonra tek çorapla ya da çorapsız olarak giydiğinizde ayaklarınızı sıkmaz böylece konforlu ve keyifli bir ayakkabı kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. İki çorap yerine yeterince kalın bir çorap da kullanabilirsiniz. Bu yöntemle giydiğiniz ayakkabılarınızla evin içerisinde dolaşırsanız genişleme süresini kısaltmış olursunuz. Çorapların baskısı ne kadar uzun süreli olursa ayakkabılar o kadar kısa sürede genişleyecektir, böylece ayakkabılarınızı daha kısa sürede daha rahat giyme konforuna kavuşursunuz.

Ayakkabılarınızı Evde Giyin

Yeni aldığınız ayakkabıların ayağınızı sıktığını fark ettiyseniz onları dışarıda kullanmak için acele etmeyin. Öncesinde spor ayakkabılarınızı evde bir süre kullanın, böylece ayakkabı ayaklarınıza alışacaktır. Evde kullanacağınız spor ayakkabılar bir süre sonra genişlemeye başlayacak ve böylece ayakkabılarınızı dışarı çıktığınızda konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Esnek malzemelerden üretilen spor ayakkabılar ayaklarınıza alıştıkça ayağınızın şekliyle uyum sağlayacak şekilde dizayn edilir. Böylece ayakkabılarınızı konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu yöntemin yanında size ait başka bir ayakkabının kalıbı elinizdeyse bu kalıbı yeni ayakkabınızın içerisine yerleştirebilirsiniz. 1-2 gün kadar kalıpla birlikte bekleyen ayakkabı genişleyecek ve diğer kalıbın şekliyle benzer hale gelecektir. Yeni şekliyle ayakkabınızı konforla kullanabilirsiniz.

Ayakkabınızı Isıtmayı Deneyin

Ayakkabılarınız üzerinde yapacağınız ısıtma ve soğutma işlemleri de onların şekillendirilmesinde etkili olacaktır. Öncelikle ayakkabınızı tamamen temizlediğinizden emin olun, ardından 2 adet buzdolabı poşeti alın ve içerisini suyla doldurun. Su torbalarını ayakkabılarınızın içerisine yerleştirin ve ayakkabılarınızı başka bir poşete koyarak buzdolabınıza kaldırın. Ayakkabınızı 4-5 saat buzdolabında beklettikten sonra çıkartın ve oda sıcaklığında bekletin. Ayakkabınızı denediğinizde artık ayağınıza uygun olduğunu göreceksiniz. Ayakkabıları genişletmenin başka bir yolu da onları ısıtmaktan geçiyor. Ayakkabılarınızı kalorifer ve ısıtıcıların yanına koyabilirsiniz ancak fazla yaklaştırmamaya dikkat edin. Sert malzemeli spor ayakkabılar sıcaklıkla birlikte genişleyecektir böylece kolayca giyebilirsiniz.

Spreyle ile Ayakkabı Genişletme

Sıkan ve dar olan ayakkabıları genişletmenin en iyi yollarından biri de sprey kullanmaktır. Ayakkabıları genişletmek için özel olarak tasarlanmış spreyler ayakkabılarınızın malzemelerini zedelemez böylece ayakkabılarınızı uzun süreler boyunca keyifle ve konforla kullanmaya devam edebilirsiniz. Öncelikle ayakkabınızı elinize alın ve genişlemesini istediğiniz alanlara, iç kısımdan olmak üzere spreyi sıkın. Spreylerin içerisinde yer alan özel formül sayesinde ayakkabılarınızın hızla genişlediğini görebilirsiniz. Sprey genişleme işlemi tamamlandıktan sonra eriyip kaybolur ve ayakkabılarınızın malzemesine hiçbir zarar vermez. Malzeme üzerinde ıslaklık hissi bırakmayan ayakkabı genişletme spreyini kullandıktan kısa bir süre sonra ayakkabılarınızı konforlu bir şekilde giyebilirsiniz. Spreyi daha sonra başka ayakkabılarınızı genişletmek için de kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.