Polo Yaka Tişört Nasıl Ütülenir?

Polo Yaka Tişört Nasıl Ütülenir?

05.08.2022

Polo Yaka Tişört Yakası Nasıl Ütülenir?

Ütü işlemine başlamadan önce ütü masanızı boyunuza uygun ayarlamalısınız. Boyunuza uygun ayarlanmamış yüksek ya da alçakta kalan ütü masaları ütü işleminizi zorlaştırabilir. Polo yaka tişörtlerin ütü işlemleri gözünüze zahmetli görünebilir ancak birkaç küçük detay sayesinde polo yaka tişörtlerinizi kolayca ütü işlemiyle güzelleştirebilirsiniz. Polo yaka tişörtlerinizi ütülerken öncelikle yakanın iç kısmını ütülemelisiniz. Bu işlemden sonra yakanın diğer kısımlarına geçebilirsiniz. Tişört yakasındaki tüm kırışıklıkların açılmış olmasına dikkat edin. İkiye katladığınız tişörtünüzün yaka kısmından bir kez daha ütüyle geçerek tercihinize göre kat yerini belirgin bir hale getirebilirsiniz.

Polo Yaka Tişört Kol Kısmının Ütülemesi

Polo yaka tişörtlerin ütü işleminde ikinci aşamada kol kısımlarının ütülenmesi var. Kolları ütülemeye omuzlardan değil kol uçlarından başlamalısınız. Kol uçlarını ütülemeye iç kısımdan başlayabilirsiniz, ardından aynı işlemi polo yaka tişörtünüzü ters çevirerek dış kısımdan da uygulayabilirsiniz. Kol uçları düzgün bir şekilde ütülendiyse polo yaka tişörtünüzün kol kısmını ütülemeye başlayabilirsiniz. Tişörtünüzü kaymaması için sabitledikten ya da elinizle destekledikten sonra ütünüzü polo yaka tişörtünüzün kol ucundan omuz kısmına doğru yavaş yavaş ütüleyin. Ütüyü hem aşağı yukarı hem de sağa sola doğru dairesel hareketlerle yönlendirin, böylece kırışıklık kalmasını önleyebilirsiniz. Bu işlemi her iki kol için sırayla takip ederek polo yaka tişörtünüzün kollarının ütüleme işlemini tamamlayabilirsiniz. 

Polo Yaka Tişört Beden Kısmının Ütülenmesi

Polo yaka tişörtünüzün beden bölgesini ütülemek için öncelikle tişörtünüzü sırtı yukarıya gelecek şekilde ütü masasına yerleştirin. Ütüleme işlemine polo yaka tişörtünüzün bel kısmından başlayın ve ütüyü yukarı doğru yavaş yavaş hareket ettirerek kırışıklıkları giderin. Arka yüzeydeki tüm kırışıklıkları açmanızın ardından tişörtünüzü ters çevirin ve aynı işlemi ön yüzey için de detaylıca uygulayın.

Polo Yaka Tişört Ütüleme İşlemi Sonrası Yapılması Gerekenler

Polo yaka tişörtünüzün ütüleme işlemini püf noktalara uygun şekilde tamamladıysanız, tişörtünüzü bir askıya asın ve ütü ısısı tişört üzerinden kaybolana dek askıda bekletin. Polo yaka tişörtünüzü işlemin ardından giyebilir ya da askınızla birlikte dolabınıza yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz polo yaka tişörtlerinizi askıdan çıkarttıktan sonra katlayıp koyabilirsiniz.

Polo Tişört Nasıl Katlanır?

Titizlikle yapılan ütü işleminden sonra tişörtünüzü katlayıp dolaba kaldıracak olmak kafanızı karıştırıyor olabilir. Doğru katlama teknikleri sayesinde tişörtlerinizi kırışma problemi olmadan katlayarak dolabınıza güvenle yerleştirebilirsiniz. Tişörtünüzü;

  • Arkası yukarı bakacak şekilde yerleştirin.
  • Sağ ve sol kolu bulunduğu alanın arka yüzeyine doğru kırışıklık oluşturmayacak şekilde kıvırın.
  • Tişörtün kollarının katlandığı alanlar olan sağ ve sol parçayı eşit şekilde ortaya doğru çekerek hizalayın ve kırışıklık oluşmamasına dikkat edin.
  • Tişörtün alt tarafında yer alan bel kısmını uçlarından tutun ve yukarıya doğru çekerek birleştirin.
  • Tişörtünüzün katlama işlemlerini yaptıktan sonra ön yüzeyi yukarı bakar duruma getirin ve potluk veya taşma yapan kısımları elinizle hafifçe düzeltin.

Bu işlemlerin ardından tişörtlerinizi dolabınıza yerleştirebilirsiniz. Kat kısımlarına dikkat ederek katladığınız polo yaka tişörtleriniz dolabınızdan çıkardığınızda kullanıma hazır halde olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.