Dokuma Kumaş Pantolon Rehberi

Dokuma Kumaş Pantolon Rehberi

10.03.2022

Şık ve Sadece Giyimin Bir Parçası Olan Dokuma Kumaş Erkek Pantolon Nasıl Kullanılır?

Erkek giyim sektöründe hem iş ortamında hem de günlük ve casual stillerde erkek dokuma pantolon parçası her sezon kendine yer edinmeye devam ediyor. Bu zamansız popülerliğinin bir diğer nedeni ise farklı farklı yaş grupları arasından seçilebilir nitelikte geniş bir yelpazeye sahip olması. Dokuma pantolon sunduğu şık görünüm sayesinde kendine en çok iş ortamlarında yer buluyor gibi görünüyor. Dokuma kumaş pantolon kombinlerinde kullanılan bir diğer parça ise tabii ki de gömlekler.

Bilmeyenler için Dokuma Pantolon Nedir? Hangi Modellere Sahiptir?

Dokuma pantolon erkek giyimde, iş sektöründe vazgeçilmez bir parça olarak ifade edilebilir. İçerisinde genellikle keten ve pamuk içeren bu ürünler, yapıları gereği cilt için sağlıklı bir ürün sağlamakla beraber materyalleri nedeniyle de sade ancak bir o kadar da şık bir görünüme kavuşmanın en hızlı yöntemlerinden birisidir denebilir. Her yaş grubu için kullanıma uygun olan erkek dokuma pantolon farklı model ve renk seçeneklerine de sahip gibi görünüyor. Örneğin, slim fit dokuma pantolon olabileceği gibi düz dokuma pantolon şeklinde de tercih edilebiliyor.

Dokuma Pantolon Nasıl Yıkanır?

Giysileri temiz tutmak önemli ancak fazla sık yıkandıkları durumda da daha kolay yıprandıkları, haliyle daha kısa ömürlü oldukları da bir gerçek. Bu nedenle giyim ürünlerinizi daha sık yıkabilmek adına, her gün farklı parçaları giymeye özenmeniz tavsiye edilebiliyor. Bu bağlamda, en az 3 veya 4 kez giyilmiş olan dokuma pantolon ürünlerinin yıkanması öneriliyor. İçeriğindeki ürün, materyallerin yüzdeliğine göre hangi derecede yıkanması gerektiği değişebiliyor. Bu nedenle, ürünün içerisinde yazan tavsiye edilen sıcaklık derecesi ile yıkanması daha doğru bir seçenek olacaktır. Unutulmamalıdır ki, yüksek dereceler de giysinin ömrünü veya ölçüsünü kısaltabilmektedir.

Dokuma Pantolon Nasıl Ütülenir?

Dokuma kumaş pantolon ütülenmesi özen gerektirebilen bir üründür. Ütülemek için önce bacak kısmından başlanır, üst dikiş yerlerinin ise eşit olarak hizalanması gerekir. Alt bacak kısmının iç kısmından ütülenmeye başlanır. Devamında ise üst bacak kısmı orta dikiş yerleri eşit olacak şekilde hizalandıktan sonra ütülemeye devam edilir. Bu şekilde, önce pantolonun alt kısmının içi, sonrasında da üst kısmının dışı tekrar ütülenerek işlem yinelenerek tamamlanmış olur!

Dokuma Pantolon Üzerine Ne Giyilir?

Erkek dokuma pantolon şık bir duruşa sahip olduğu için üzerine giyilecek parçanın da onun sahip olduğu sade şıklığa uyum sağlaması gerekebiliyor. Bu nedenle özellikle iş ortamında gömlek, dokuma pantolon üzerine sık tercih edilen bir ürün olabilmektedir. Gömleğin sunmuş olduğu şık ve zahmetsiz olan tarzın tamamlayıcısı ise ceketler olabiliyor. Dokuma kumaş pantolon kombini için bir diğer alternatif ise özellikle kış aylarında kazak seçeneği tercih edilebiliyor. Püf noktalardan bir tanesi ise birbiri ile uyumlu renklerin alt tonlarını seçmekten geçiyor.

Dokuma Pantolon Altına Nasıl Ayakkabı Seçilir?

Aslında ayakkabı seçimi, kombinin hangi ortam için yapıldığına bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Örneğin, daha resmi bir atmosfere sahip olan iş yerlerinde, daha şık ayakkabı modelleri önerilebiliyor. Buna benzer olarak, günlük hayatta casual kullanımda veya daha az resmi olan iş ortamında, eğer uygunsa dokuma kumaş pantolon altına spor ayakkabı giymeyi tercih eden birçok kişiye rastlanabiliyor.

Günlük Hayatta veya Casual Giyimde Dokuma Pantolonlar Nasıl Kombinlenir?

Dokuma pantolon kombinlerinin ortamdan ortama göre farklılaştığından söz edilmişti. Daha rahat bir görünüm sunmayı hedefleyen kullanıcılar örneğin slim fit dokuma pantolon ürünlerini tişörtler ile beraber kullanmayı tercih edebiliyorlar. Ayrıca bu slim fit modelleri, spor gömleklerle de tercih ederek sıra dışı bir tarz oluşturmak mümkün. Erkek dokuma pantolon altına spor ayakkabı giymek, günlük hayatta daha casual bir görünüm sunmak isteyen kişiler için oldukça rahat ve ortopedik bir tercih de olabiliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.