İstanbul’da Deniz Tatili Nerelerde Yapılır?

İstanbul’da Deniz Tatili Nerelerde Yapılır?

10.03.2022

Hafta Sonu Kaçamağı için İstanbul’a Yakın Deniz Tatilli Rotaları!

Hafta içi koşturmacası nedeniyle hem okula giden öğrenciler hem de iş hayatındaki rutine yetişmeye çalışanlar bir hayli yorulabiliyor, hatta bitkin düşebiliyor. Bu yorgunluğun diğer nedenleri ise şehir içinde karşılaşılan yoğun kalabalık, toplu taşımada geçirilen fazla süre, araçların ve kalabalığın ses ve gürültü kirliliği… Tahmin edileceği üzere, her zaman haftalık veya daha uzun süreli tatil planları yapmak o kadar da kolay olmayabiliyor. Bu nedenle nefes almayı ve gevşemeyi sağlayan yollardan sık kullanılan bir tanesi, tabii ki de hafta sonu tatili kaçamakları!

Hafta Sonu için Deniz Tatili Olarak Nereye Gidilir?

Hafta sonu tatili doğası gereği keyifli, ancak bu tatili daha da keyifli hale getirmenin birçok farklı yolu var. Bunlardan biri de deniz tatili denebilir. Hafta sonu tatili için deniz havası almak isteyen tatil sevenlerin tercih ettiği rotalar arasında en popüler olanlar ise tatil köyleri, tarihi köyler, İstanbul Adalar olabiliyor. Konaklama yerlerinin sunduğu ambiyansa göre en uygun olanı seçen sayısız turist, otel, hostel, motel veya Air B&B seçebiliyor.

Deniz Tatili İçin Yanınıza Almanız Gerekenler Nelerdir?

Deniz tatili için bazı kilit parçalar var ki olmazsa olmazlar arasında. Bunlar için sağlık açısından güneş kremi kesinlikle unutulmamalı. Deniz şortu ve yazlık sandalet giyim için kesinlikle unutulmaması gereken parçalar arasında. Geçirilen hafta sonu tatili süresince şık bir görüntü sunmada yardımcı olan aksesuarlardan birisi ise kesinlikle güneş gözlükleri! Bu tamamlayıcı aksesuar ile daha şık bir görünüme zahmetsizce ulaşılabiliyor.

Deniz Tatili için Deniz Şortu Seçiminin Önemi Nedir?

Deniz tatili kaçamağı, adından da ipucu verdiği üzere deniz ve sahilde veya denize kıyısı olan bir ilçede ve köyde keyifli vakit geçirmeyi amaçlıyor. İster denizde ister sahil veya havuzda keyifli vakit geçirmek için en uygun giyim deniz şortu olabiliyor. Hem ıslak hem kuru alanda kullanılabilen bu ürünler, tatil köyü veya otelde gezen sayısız turist için şort şeklinde de kullanılabiliyor.

Deniz Tatili için İstanbul’a Yakın Rotalar Nelerdir?

Kullanılan ulaşım aracına göre ulaşım süresi de değişebiliyor, dileyen vapur ile, dileyen kendi aracı ile, ulaşım süresini daha fazla kısmak isteyen ise uçağı tercih edebiliyor. Hafta sonu tatili için bu rotalar kişilerin zevk ve tercihlerine göre sınırsız sayıda olabiliyor. Ancak popüler olan bazı seçenekler verilmek istendiğinde, ilk söz edilecek olan rota doğal olarak İstanbul adalar ve Avşa Adası. Hem deniz tatili yapayım hem de termal tatil seçeneklerinden yararlanayım şeklinde düşünenlerin kurtarıcı rotası ise Balıkesir. Benzer bir şekilde, hem termal otellerden yararlanmak, ancak deniz tatili şansını da kaçırmak istemeyen kişiler Yalova rotasını sıklıkla kullanıyor. Yalova ilçeleri arasında yer alan Çınarcık farklı sahilleriyle ile birlikte sevenlerine ev sahipliği yapıyor.

Merak Edenler için İstanbul Adalarda Deniz Tatili Nasıl?

İstanbul Adalar deniz tatili sevenleri için tarihi ve nostaljik bir hava sunuyor. Bunun yanında, insanları doğaya daha fazla yakın hissettiren bu tatil rotası, sahip olduğu temiz deniz ve havası ile sevenlerini bekliyor.

İstanbul Şile'de Deniz Tatili Nasıl?

İstanbul Şile sahip olduğu geniş mutfağı ve tarihi noktaları ile, tarih, gastronomi ve deniz tatili meraklılarını her sene buluşturmaya devam ediyor. Özellikle balık severlerin uğrak noktası denebilir!

Yalova Çınarcık'ta Deniz Tatili Nasıl Oluyor?

Yalova iline ait Çınarcık İlçesinde konaklama için sayısız pansiyon, otel veya motel ilgililerini bekliyor. Çınarcık yöresel yemekleri, Türk mutfağı aşıkları için kaçırılmayacak bir fırsat sunmakla beraber, görülmeye değer doğası ve denizi ile meraklısını çağırıyor.

Balıkesir Avşa'da Deniz Tatili

Balıkesir, hafta sonu tatili için hem termal otelleri hem denizi ile birçok kişi için popüler bir rota. Feribot ile ulaşılan Avşa Adası otantik konaklama merkezleri, kaçırılmayacak kadar güzel olan doğası ve mutfağı ile turistleri ağırlamaya devam ediyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.