Eşofman Altı Seçimi Nasıl Olmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Eşofman Altı Seçimi Nasıl Olmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

09.03.2022

Eşofman Altı Severlerin Mutlaka Okuması Gereken Püf Noktalar!

Eşofman altı özellikle erkek kullanıcılar için geniş bir kullanım aralığı oluşturmakta. Erkek kullanıcılar eşofman altlarını yalnızca spor salonuna giderken veya açık alanda yürüyüş yaparken kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda hafta sonu kahvaltılarına veya okula giderken bile sıklıkla tercih ediyorlar. Kullanım alanındaki bu çeşitlilik eşofman altlarının büyük kullanım rahatlığı sağlamasından kaynaklanıyor gibi görünmekle birlikte eşofman altları düzgün kombilendiği takdirde aynı zamanda oldukça şık kombin parçaları da olabilmektedir. Bu durumda eşofman kumaşı kadar paça yapısı, hatta lastiği bile oldukça fark yaratmaktadır.

Eşofman Altı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eşofman altı seçiminde dikkate edilmesi gereken en önemli unsur kıyafetin giyileceği bağlamdır. Örneğin eşofmanı açık havada mı kapalı havada mı, baharda veya kış aylarında mı veya spora mı yoksa alışverişe giderken mi giydiğiniz eşofmanın yapısını belirleyecek noktalar arasındadır. Örneğin açık havada ve yağmur sonrasında yürüyüş yapılması planlanıyorsa koyu renkler ve paçası lastikli eşofman modellerin tercih edilmesi yerinde olurken açık renklerden özellikle koşu sırasında uzak durulması tavsiye olunur. Öte yandan kapalı alanda spor yapmayı planlıyorsanız gönül rahatlığı ile açık renkleri ve bel kısmı lastikli eşofman modelleri seçebilirsiniz. Squat hareketleri sırasında bel kısmındaki lastik sizlere kolaylık sağlayacaktır. Ancak dar paça eşofman modelleri, özellikle çok sıkıyorsa, spor yaparken kaçılması gereken ürünler arasındadır.

Eşofman Kumaşı Neden Önemlidir?

Eşofmanların “ciddiyetini” belirleyen bir etkenin eşofman kumaşı olduğu söylenebilir. Örneğin daha akrilik yapıdaki bir kumaş spor salonu kullanımı için oldukça uygun kaçarken aynı kumaş yapısı ofis ortamı için yersiz olacaktır. Eşofman kumaşının nefes alan yapıda olması hangi bağlamda giyilirse giyilsin oldukça önemlidir. Örneğin keten ve pamuk kumaşındaki bir model yaz sıcakları için hem terletmeyen hem de ferahlatıcı birer alternatif olarak görülürken polyester, naylon gibi kumaşlar kış aylarında dahi tercih edilmemesi gereken modeller arasında yerlerini almaktadır.

Eşofman Paça Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Eşofman paçası seçenekleri arasında dar paçalı, jogger da denilen paçası lastikli, İspanyol paçalı ve son olarak geniş paçalı modeller yer almaktadır. İspanyol paça eşofman modelleri özellikle yoga veya yürüyüş yapan kadınların vazgeçilmez tercihi olmakla birlikte pek çok erkeğin de İspanyol paça modelleri rahatlıkla tercih ettikleri gözlenmektedir. Diğer adı jogger olan dar paça eşofman giyimi ise sıklıkla öğrenciler ve dansçılar tarafından sık sık giyilmekle beraber casual etkinliklere gidilen zamanlarda pek çokları tarafından tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Ancak dar paçalı seçeneklerin yalnızca casual etkinliklerle sınırlı tutulması önem taşımaktadır, aksi halde kullanıcı hakkında vurdumduymaz bir izlenim oluşturabilir.

Eşofman Altı Kesimi Nasıl Olmalıdır?

Bol paça eşofman modelleri neredeyse her etkinlik için oldukça uygun gözükmekle beraber koşucular veya sporcular için özellikle tavsiye edilen modeller arasındadır. Ancak yağmur sonrası açık havada koşmayı planlayanların uzak durması tembih edilmektedir. Eşofmanın paça kumaşının da boyunuzla uyum içinde olması oldukça önem taşımaktadır. Bacak boyunuza uygun bir eşofman altı modeli seçmeden önce bacak boyunuzu doğru biçimde ölçmeniz gerekmektedir. Erkek alt giyimde 81.5 cm ve altı uzundaki bacak uzunluğu S kategorisine girerken 82 cm 82.5 cm uzunluğundaki bacak boyları ise sırasıyla M ve L beden kategorilerine girmektedir.

Eşofman Altı Bedeni Nasıl Belirlenmelidir?

Eşofman bedeni belirlerken özellikle bel ve kalçadan ölçüm alınması gerekmektedir. Bu ölçütler erkek ve kadın kullanıcılar için farklı beden tablosu sunmaktadır. Örneğin bel ölçüsü 82 cm ve kalça ölçüsü 97 cm olan erkekler gönül rahatlığı ile S bedenini tercih edebilirken bel ölçüsü 87 cm ve kalça ölçüsü 102 cm olanlara ise M beden giymeleri önerilmekte olup bel ölçüsü 98 cm ve kalça ölçüsü 113 cm veya daha yukarısında olan erkekler için ise XL ve XXL bedenler uygun görünmektedir. Bel ölçüsünü net bir biçimde almak isteyenlerin bellerindeki en dar bölgeden bel ölçülerini hesaplamaları gerekmekte olup kalça ölçülerinden emin olmak isteyenlerin ise kalçalarındaki en geniş alandan ölçü almaları önerilmektedir. En geniş kalça ve en dar bölgesinden aldığınız ölçümler sayesinde online alışveriş sırasında ürünü üstünüzde deneme imkânınız olmasa dahi üstünüze tam oturacak eşofman altı bedenini rahatlıkla seçebilirsiniz. Böylece bel, kalça ve bacak boyunuzu net bir biçimde öğrendikten sonra kıyafetleri üstünüzde denemeye gerek kalmadan beden kategorilerine bakarak rahatlıkla satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.