Baskılı Tişört Nasıl Yıkanır?

Baskılı Tişört Nasıl Yıkanır?

17.08.2022

Baskılı Tişört Nasıl Yıkanır?

Baskılı tişörtler tarzınızı ve zevklerinizi yansıtabileceğiniz giyim parçalarından biridir. Sevdiğiniz bir müzik grubu, izlediğiniz bir film ya da hayatınıza etki eden bir aforizma; baskılı tişörtler ile sizin için değerli olan şeyleri üzerinizde taşıyabilirsiniz. Bu tür tişörtlerin üzerinde yer alan baskılar, tişörtün üzerine sonradan eklendiği için yıkama yapılırken baskıların zarar görmemesine dikkat edilmesi gerekir. Bu yüzden baskılı tişörtlerinizi yıkarken öncelikle tişörtün etiketinde yer alan yıkama talimatlarına dikkat etmelisiniz. Tişörtünüzün etiket kısmında yıkama talimatı yok ve tişörtünüzü hangi sıcaklıkta ve kaç derecede yıkayacağınızdan emin değilseniz yazının devamını okuyarak bu konuda bilgi edinebilirsiniz.

Baskılı Tişört Kaç Derecede Yıkanır?

Baskılı tişörtler baskı kalitesinin eskimemesi için sık sık yıkanmamalıdır bu yüzden tişörtlerinizi gerçekten yıkanmaya ihtiyacı olduğunda yıkarsanız baskıların eskimesini önleyebilirsiniz. Baskılı tişörtlerinizi yıkamadan önce beyaz ve renkli baskılı tişörtlerinizi ayırın ve onları ayrı ayrı yıkamaya özen gösterin. Makinenizi baskılı tişörtünüzün etiketinde yazan yıkama talimatına uygun sıcaklığa getirin. Etiket üzerinde yıkama talimatı bulunmuyorsa 30 derecede ya da soğuk yıkama programında tişörtünüzü yıkayabilirsiniz. Deterjan tercihinizde beyazlar için ve renkliler için kullanılan ayrı deterjanları tercih edin. Ön hazırlıkları tamamladıktan sonra tişörtünüzü ters çevirin ve makineye yerleştirin.

Ön yıkama gerektiren bir lekeye sahip tişörtünüzü yıkama öncesinde suda bekletebilir ya da makinenizin ön yıkama programında yıkamayı tercih edebilirsiniz. Yıkama işlemi bittikten sonra tişörtünüzü kurutma makinenizde kurutabilir ya da omuzlarından ipe asarak kurutma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tişörtünüzü ütülemek isterseniz baskı kısmının üzerine ütüyü dokundurmamaya dikkat edin ve bu yüzeyi tişörtün tersinden düşük ısıda ütüleyin. Bu işlemlerin ardından tişörtünüz giymek için hazır bir durumda olacaktır.

Baskılı Beyaz Tişört Nasıl Yıkanır?

Baskılı tişörtlerin yıkanmasında renk ayrımına dikkat etmek ve her bir tişörtü benzer tonlardaki giyim parçalarıyla birlikte yıkamak oldukça önemlidir. Beyaz baskılı tişörtlerinizi beyaz giyim parçalarıyla birlikte yıkamalısınız. Beyaz baskılı tişörtlerinizi yıkarken kısa programlar ve soğuk su seçeneklerini tercih ederseniz daha uzun süreli bir tişört kullanım ömrü elde edersiniz. Baskılı tişörtleri yıkarken fazla deterjan kullanmamaya dikkat edin, kimyasallar tişörtünüzün üzerinde yer alan baskıları zedeleyebilir. Makinelerde yer alan sıkma özelliği yerine tişörtünüzü yıkama bittikten hemen sonra askıya asarak kurutmak tişörtünüzün ömrünün uzun olması için önemli bir detaydır.

Baskılı Tişört Nasıl Ütülenir?

Tişört çeşitleri genellikle ütüsüz kullanılan gündelik parçalar olarak düşünülse de ütü yapılmış bir tişört sizi çok daha şık ve hoş gösterir. Baskılı tişörtlerinizin baskı kalitesinin korunması için onları ütülerken küçük detaylara dikkat etmelisiniz, böylece tişörtünüzü uzun yıllar boyunca güvenle kullanabilirsiniz. Öncelikle ütünüzün tabanının temiz ve kireçsiz olmasına dikkat edin. Temiz bir ütü tabanı baskılı tişörtlerinizi zarar görmeden ütülemeniz için önemlidir. Ütü yaparken ütülediğiniz baskılı tişörtün tamamen temiz olduğundan emin olmalısınız, kirli bir tişörte ütü işlemi uygulamanız kiri tişörte sabitleyecektir. Tişörtünüz pamuklu ise onun hafif nemliyken ütüleyebilirsiniz. Ütü işlemi esnasına tişörtünüzü ters çevirmeyi unutmayın. Ütü işlemi için etikette yer alan dereceyi tercih edebilirsiniz, ütüleme işleminizde çok yüksek derecelerden uzak durarak tişörtünüzün kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Tişörtünüzü ütü işlemi bittikten hemen sonra katlamayın, ütü sonrası katladığınız tişörtlerde kat izleri oluşacak ve yaptığınız ütü işlemi işlevini kaybedecektir. Bunun yerine ütü işlemini bitirdiğiniz tişörtünüzü bir askıya asarak dolabınıza yerleştirin daha sonra bir süre ısısını kaybetmesini bekleyin. Tişörtünüzü bir süre dışarıda beklettikten sonra katlayarak dolabınıza yerleştirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.